-
Pagrindinis
-
Juvelyrika
-
Kolekcijos
-
Perlinukas
-
Paauksuota sidabrinė apyrankė su natūraliu Baltijos gintaru- PERLINUKAS, svoris 4,08 gr
Paauksuota sidabrinė apyrankė su natūraliu Baltijos gintaru- PERLINUKAS, svoris 4,08 gr
Paauksuota sidabrinė apyrankė su natūraliu Baltijos gintaru- PERLINUKAS
Metalas: Sidabras, Ag 925, gaminys prabuotas, paauksuota 24k auksu
Grandinėlė labai lanksti, patvari, nesusilanksto/neišsilanksto.
Baltijos gintaras apdorotas pagal specialią patentuotą gintaro apdirbimo technologiją.
Patogus apyrankės ilgio reguliavimo mechanizmas.
Specifikacija |
Prekės kodas |
APYRANKE-PERLINUKAS-AU-B4A/BF/13-4,08-GR |
Sudėtis |
Paauksuota sidabrinė apyrankė su natūraliu Baltijos gintaru- PERLINUKAS
Metalas: Sidabras, Ag 925, gaminys prabuotas, paauksuota 24k auksu
Grandinėlė labai lanksti, patvari, nesusilanksto/neišsilanksto.
Baltijos gintaras apdorotas pagal specialią patentuotą gintaro apdirbimo technologiją.
Patogus apyrankės ilgio reguliavimo mechanizmas. |
Svoris |
4,08 gr |
Ilgis |
reguliuojamas |
SIDABRAS
- Sidabras- taurusis metalas, kuris visada turėjo ir turės vertę. Šis metalas yra vienas iš populiariausių metalų papuošalų gamyboje. Dėl prabangios išvaizdos ir ypatingų savybių sidabras žavi žmones jau ilgą laiką. Anksčiau sidabras buvo vertinamas net labiau nei auksas, ypač Senovės Egipte. Jau tada žmonės pastebėjo sidabro ilgaamžiškumą ir naudojo jį kaip valiutą ir papuošalų gamybai. Sidabro dovanos buvo laikomos pasitikėjimo ir meilės ženklu.
- Sidabro reikšmė yra siejama su mėnuliu. Manoma, kad sidabras – dvasios tyrumo simbolis. Senovės civilizacijos tikėjo, kad sidabras turi gydomųjų savybių, atneša sėkmę ir apsaugo nuo blogio.
- Sidabras yra taurusis metalas. Dažniausiai sidabras išgaunamas kaip šalutinis aukso, vario, cinko ar švino kasybos produktas.
- Sidabras yra kietesnis ir pigesnis už auksą.
- Sidabras gali pakeisti spalvą reaguodamas su tam tikromis medžiagomis. Dėl drėgmės sidabras geltonuoja ar paruduoja, praranda blizgesį, o tamsėja- reaguodamas į aplinką. Kad to būtų galima kuo labiau išvengti, sidabro gaminių paviršius yra papildomai apdorojamas: padengiamas skaidriu nitrolaku arba rodžiu.
- Manoma, kad sidabras teigiamai veikia sveikatą: gerina regėjimą, širdies ir smegenų veiklą, ramina. Sidabras naudojamas gydyti nudegimus ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Ne veltui tikima, kad vaikai, maitinami sidabriniais įrankiais, užauga sveikesni.
- Gaminant papuošalus, sidabras dažniausiai maišomas su variu, kad papuošalai būtų tvirtesni. Dažniausiai santykis būna 92,5% sidabro su 7,5% vario, toks sidabras vadinamas sterlingo. Dažniausiai pasitaikanti sidabrinių papuošalų praba yra 925. Lietuvoje yra leistinos tik 800, 830 ir 925 prabos. Mažesnės prabos gaminiai netraktuojami kaip sidabras.
- Patariama vengti laikyti sidabro gaminius esant tiesioginiams saulės spinduliams. Tai gali priversti metalą tamsėti.
- Sidabro gaminius dera laikyti kuo sandaresniame, net vakuuminiame inde. Vėsi ir tamsi vieta yra idealus sprendimas sidabro dirbiniams.
- Kadangi sidabras yra minkštas metalas, jį reikėtų saugoti nuo raižymo. Kiekvieną papuošalą laikykite atskirai – taip išvengsite susibraižymų tarpusavyje.
- Bakterijos negali įgauti imuniteto sidabrui.
GINTARAS
- Gintarui susiformuoti prireikė 2-10 mln. metų. Nuo medžių nutekėjusius sakus upės nunešdavo į jūrą. Pakeliui sakuose atsirasdavo įvairių priemaišų, – vabzdžių, augalų, žemės grumstų – to, ką dabar vadiname inkliuzais.
- gintaro tėvynė – ne tik Lietuva. Pasaulyje žinoma daugiau nei 2000 gintaro rūšių. Jo randama visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Seniausias pasaulyje yra Dolomito gintaras
- Gintaras siejamas ne tik su pomirtiniu gyvenimu, bet ir amžinu meilės ryšiu. Nuo seniausių laikų šis akmuo buvo naudojamas sutuoktuvių ritualuose, mat buvo laikomas meilės talismanu.
- Žodis „gintaras“ lietuvių kalboje kilo iš žodžio „ginti“. Jau nuo seno buvo tikima, kad gintaras apsaugo nuo ligų ir nužiūrėjimo. Baltijos gintaras laikomas vertingiausiu iš visų, nes būtent jis pasižymi didele gintaro rūgšties koncentracija. Beje, Baltijos jūra vienintelė, kuri į krantą išmeta gintarą.
- Gintarui reikia kruopščios priežiūros, nes ši medžiaga yra labai jautri. Gintarinius papuošalus laikykite tamsioje vietoje ir atskirai nuo kitų dirbinių, kad būtų išvengta susibraižymo.
- Patariama vengti tiesioginės saulės spindulių, bei aukštos ar labai žemos temperatūros.
- Nepurkškite kvepalų ant gintarinių papuošalų – juos užsidėkite vėliau.
- Patariama gintaro dirbinius valyti reguliariai. Po kiekvieno nešiojimo nuplaukite papuošalą šiltu muiliniu vandeniu ir nušluostykite švelnia skepetaite. Kai kurie tiki, kad reguliarus gintaro praplovimas tekančiu vandeniu pašalina susikaupusią neigiamą energiją.
- Retkarčiais galima įtrinti gintarą natūraliais aliejais. Tai išsaugos jo blizgesį.